Deklaracja dostępności BIP

Aktualności

Dzisiaj ósmoklasiści oficjalnie pożegnali się z naszą szkołą. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Akademia rozpoczęła się od ceremoniału przekazania sztandaru szkoły. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Krościenko n. D. - Stanisław Tkaczyk, który wręczył nagrody. 

7.06.2024 r. uczniowie klasy VII wzięli udział w zajęciach prowadzonych na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Wycieczka w terenie obejmowała trasę: Sromowce Niżne, Wąwóz Sobczański, Przełęcz Szopka, Polana Wyrobek, Toporzysko, Krościenko n. D. Temat zajęć brzmiał „Będę właścicielem gospodarstwa rolnego”.

5 czerwca 2024 roku odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części.Pierwsza część testowa sprawdzała znajomość znaków i przepisów drogowych, jak również zasad udzielania pierwszej pomocy. W drugiej części  uczniowie prezentowali umiejętności poruszania się rowerem.

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego „prawa jazdy” serdecznie gratuluję!

Aleksandra Adamczyk

3 czerwca nasza Rada Rodziców ♥️🌞zorganizowała Dzień Dziecka w klimacie Dzikiego Zachodu 😊
Na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji: dmuchańce, byk rodeo, trampoliny bungee, przejażdżki kucykiem, a także ścianka wspinaczkowa, którą zdobywali już najmłodsi pod okiem goprowców.
Każde dziecko znalazło coś dla siebie😊

29 maja  w naszej szkole odbył się „Dzień z eksperymentem”, czyli pokaz doświadczeń chemicznych. Uczniowie klas VII i VIII przy wsparciu nauczycieli Anny Biel i Wiesławy Dolańskiej, zaprezentowali  swoim młodszym kolegom i koleżankom  oraz przedszkolakom eksperymenty. Kolory, eksplozje, dym i para wodna to coś, co na długo pozostanie w pamięci uczniów. 

27 maja klasy IV-VIII wybrały się wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Wędrówkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który zaprowadził nas do jednej z ponad 630 jaskiń  znajdujących się na terenie parku - do Jaskini Łokietka.

23 maja Piotr Regiec uczeń klasy 6 reprezentował naszą szkołę w finale X edycji konkursu „Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę” organizowanego przez Nadleśnictwo Krościenko i Nadleśnictwo Nowy Targ. Spośród około tysiąca uczniów z 90 szkół w finale spotkało się 31 najlepszych - finalistów. Ich zadaniem było rozwiązać test w wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z ochroną przyrody i gospodarką leśną.

Życzymy powodzenia na egzaminie ósmoklasisty!

IMG_2299

Dzisiaj reprezentacja dziewcząt i chłopców uczestnicznyła w Czwórboju LA w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D. Drużynowo dziewczyny zajęły I miejsce awansując do kolejnego etapu. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej dla najlepszych zawodniczek zgarnęły komplet medali. Złoty medal dla Julki Gondek (145 pkt.), srebrny medal - Justyna Wojtarowicz (139 pkt.), brązowy medal - Krolina Król (127 pkt) Chłopcy również dzielnie walczyli i zajęli drużynowo 2 miejsce. GRATULUJEMY!

W dniu dzisiejszym drużyna chłopców uczestniczyła w zawodach piłki nożnej w Maniowach. Nasz zespół w składzie: Bartosz Szlachtowski, Łukasz Regiec, Karol Musiał, Karol Rajczak, Bartosz Koterba, Paweł Gabryś, Jakub Mszanik awansował do etapu powiatowego zajmując II miejsce. Kolejne zawody w piątek w Nowym Targu. GRATULUJEMY!

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja. Była to niewątpliwie dla uczniów lekcja historii. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego.  Potem była część artystyczna, w której uczniowie klasy III przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 – maja. Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi oraz układem tanecznym skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

Tego dnia wszyscy uczniowie i podopieczni przedszkola przyszli do szkoły ubrani na zielono. Świętowanie rozpoczęło się spotkaniem z przyrodnikami z Nadleśnictwa Krościenko.

W kwietniu przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach poświęconych osobom dotkniętym spektrum autyzmu. Celem takich zajęć jest zwiększenie świadomości oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu..

18 kwietnia 2024 r. odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju udział wzięli uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce, w eliminacjach gminnych w poszczególnych grupach wiekowych. Łącznie udział wzięło 67 uczestników.

Gabriela Pichniarczyk z klasy IV po etapie pisemnym zakwalifikowała się do etapu ustnego i ostatecznie zajęła 5 miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy!

21 marca odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który zabrał naszych uczniów do amazońskiej dżungli.
Podróż statkiem po wodach Amazonki była bardzo ciekawa i ekscytująca, a nocleg w dżungli z jadowitymi mrówkami i pająkami pełen mocnych wrażeń.
Taka lekcja geografii jest niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

We wtorek 19 marca odbył się rejonowy etap konkursu "Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę".
Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Olszewska, Filip Błażusiak i Piotr Regiec. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, ale spośród wszystkich uczestników najlepszy wynik uzyskał Piotr Regiec i tym samym zajął I miejsce.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesu w kolejnym etapie!
Wiesława Dolańska

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki uczniowie założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek. Na korytarzu pojawiły się plakaty wykonane przez klasy na temat tego syndromu. W niektórych klasach pedagog szkolny przeprowadziła pogadanki podejmujące tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa. 

W dniu dzisiejszym odbył się gminny etap konkursu wiedzy pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Szkołę reprezentowało 9 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Gabriela Pichniarczyk z klasy IV. Kolejny etap już 18 kwietnia w Nowym Targu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W wyniku przeprowadzonego szkolnego etapu konkursu „POZNAJEMY NASZE LASY I OJCZYSTĄ PRZYRODĘ” do etapu rejonowego  zakwalifikowali się z naszej szkoły: Joanna Olszewska, Piotr Regiec, Filip Błazusiak.

W tym roku szkolnym rozgrywa się 10 edycja tego konkursu, którego celem jest poznanie przyrody własnego regionu, promowanie postaw ekologicznych oraz poszerzenie wiedzy na temat lasów i leśnictwa.

19 marca odbędzie się kolejny etap konkursu, więc życzymy naszym uczniom powodzenia!

5 marca 2024 roku odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W turnieju uczestniczyło 19 osób. W grupie I (klasy I - IV) - do etapu gminnego zakwalifikowali się:

I - Gabriela Pichniarczyk - klasa IV

II - Mikołaj Kordeczka - klasa IV

III - Bartłomiej Gabryś - klasa III

W grupie II (klasy V-VIII) zakwalifikowali się....

5 marca odbędą się szkolne eliminacje do Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Eliminacje odbędą się w kategoriach:

1 Klasa I-IV

2 Klasa V-VIII

Wszystkie osoby chętne proszę o zgłaszanie się do
P. Krążka - na zgłoszenia czekam do 1 marca.

Więcej informacji i pytania przykładowe na stronie:

https://zosprp.pl/ogolnopolski-turniej-wiedzy-pozarniczej/

https://www.zosprp.malopolska.pl/baza-pytan-otwp/

Samorząd Województwa Małopolskiego przygotował nowy program wsparcia stypendialnego pn. „Małopolski program wspierania uczniów” wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Ze wsparcia jakie daje „Małopolski program wspierania uczniów” mogą skorzystać uczniowie szkół podstawowych (począwszy od klasy drugiej) oraz ponadpodstawowych (wszystkich typów) pobierający naukę na terenie Województwa Małopolskiego.

6 lutego 2024 r. odbyły się Igrzyska Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim w Kluszkowcach. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały: Alicja Szlachtowska - II MIEJSCE, Julia Ćwiertniewicz - VIII miejsce, oraz Aleksandra Wójcik - XI miejsce. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowała się ALICJA SZLACHTOWSKA z klasy 3. GRATULUJEMY !!!!🏆🥈

W styczniu w ramach zajęć wf klasy: 5-8 spędzały aktywnie czas na Lodowisku i próbowały swoich sił w jeździe na łyżwach. Niektórzy uczniowie dopiero zaczynali swoją przygodę z tym sportem, inni natomiast doskonalili technikę jazdy i nabywali nowe umiejętności. Była to również okazja integracji klasy i spędzenia ze sobą czasu inaczej niż na co dzień w szkole.

22 grudnia 2023 roku klasa V wraz z wychowawcą uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panią Iwoną Niezgodą. Pani Iwona, jest autorką książkowego bloga „Góralka czyta”, na którym prowadzi recenzje książek oraz zamieszcza wywiady z pisarzami, czy innymi artystami.        

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym należy kierować się podczas wyboru wartościowej książki z pośród całej masy różnych publikacji.

Jak co roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Wiesławą Dolańską zorganizował konkurs stroików świątecznych 😊. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i pomysłowością, ale zwycięstwo 🥇 w głosowaniu przypadło Nikoli Szczepaniak i Baroszowi Koterbie 🏆🏆.
Gratulacje!

Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok.

W piątek 22 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Bożonarodzeniowy. Występujący uczniowie wprowadzili nas w nastrój świąteczny, co przejawiło się wspólnym śpiewaniem kolęd. Zebranym na uroczystości uczniom, życzenia świąteczne i noworoczne złożył Dyrektor szkoły – p. Krzysztof Koper. 

Zostały także rozdane nagrody za udział w konkursach i zawodach szkolnych.

Zwieńczeniem świątecznych uroczystości były Wigilie Klasowe.

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie lodowiska na terenie Klubu Sportowego SKS Sokolica przy ul. Jagiellońskiej w Krościenku nad Dunajcem.

Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem – Jan Dyda w towarzystwie Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Nowotarskiego – Pana Jana Komorka, Prezesa Klubu Sportowego SKS Sokolica – Pana Tadeusza Pichniarczyka.

Naszą szkołę reprezentowała Klasa VI

Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę, na dzieci czekały atrakcje przygotowane przez Radę Rodziców.
Po wręczeniu prezentów przez Mikołaja wszyscy udali się na zewnątrz, gdzie czekało ognisko i pieczone kiełbaski, żal było nie skorzystać z ośnieżonej górki, zabawom na śniegu nie było końca....
Szkoda, że taki niezwykły gość odwiedza nas tylko raz w roku
Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie niezwykle ciekawego dnia.

Uczniowie klasy 5 i 8 wraz z Panią Wiesławą Dolańską i Panią Marią Kurpiel odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną.

Pani Weronika Walkowska przywitała nas bardzo serdecznie i przedstawiła zasady korzystania z księgozbioru biblioteki, sposób zapisu czytelnika oraz wypożyczania i zwrotu książek. Zaprezentowała też księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, pokazała nowości wydawnicze oraz zachęciła do czytania.

22 listopada odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach uczestniczyło 16 uczniów z klas V-VIII. W kategorii dziewcząt 1 miejsce zajęła: Daria Majerczak, 2m - Justyna Wojtarowicz , 3m - Tetiana Kosorukowa. W kategorii chłopców: 1 miejsce zajął: Maciej Koterba, 2m - Damian Malik, 3m - Mateusz Pichniarczyk. Gratulujemy

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców Sp2 za ufundowanie medali i nagród dla uczniów.

17 listopada w Krościenku odbyły się powiatowe Szachowe Igrzyska Dzieci. Naszą Szkołę reprezentowała drużna w składzie: Kacper Giemzik, Piotr Regiec, Sebastian Koterba, Wojciech Olszewski, Kacper Kasprzak. Dzień wcześniej w kategorii klas 7-8 naszą szkołę na zawodach reprezentował Hubert Waksmundzki.

Nasza szkoła uczestniczy w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka z UNICEF.
Prosimy, aby uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolorze niebieskim. (20 XI)

Apel z okazji 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

31 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. 

Karol Musiał – uczeń klasy szóstej został finalistą XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „PO POLSKU O HISTORII”.

Jest to niebywały sukces, tym bardziej, że pułap punktów był bardzo wysoki – co najmniej 96%.

26 października (w czwartek) Karol pojedzie do Krakowa, aby napisać kolejne dyktando, tym razem będzie to już etap wojewódzki.

Gratulujemy Karolowi i nadal trzymamy kciuki. Życzymy, aby został laureatem tego pięknego konkursu ortograficznego.

                                                                   Maria KurpielDzień Edukacji Narodowej i uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

12 października klasa 6 wraz z wychowawcą uczestniczyła w lekcji PPN. W tym roku celem było pokonanie trasy KROŚCIENKO - SOKOLICA. Piękna pogoda pozwoliła podziwiać zapierające dech widoki ze szczytu Sokolicy.

W dniu 29 września uczniowie klasy 7 naszej Szkoły wraz z uczniami klasy 8 Szkoły Podstawowej w Krośnicy pod opieką pań Anny Biel i Aleksandry Adamczyk wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Nowym Sączu.

Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Klasztorze Sióstr Klarysek oraz zwiedzaniem zabytkowego rynku w Starym Sączu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, gdzie odbywały się pokazy w ramach 17. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców.

Już tradycją jest, że nasi uczniowie uczestniczą w pokazach, eksperymentach i wykładach organizowanych w Krakowie podczas Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku ta ekscytująca i naukowa noc przypadła na piątek 29 września. Tym razem przyszli naukowcy z klasy 8 wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z Krośnicy pod opieką Wiesławy Dolańskiej i Anny Bieryt  spotkali się z naukowcami z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W czwartek, 21 września 2023r., nasza szkoła wzięła udział w Rajdzie Szlakami Partyzantów. Głównym celem wycieczki było uczczenie pamięci osób, które zginęły podczas „Krwawej Wigilii”. Dzięki temu przedsięwzięciu wśród młodzieży rozwija się patriotyzm, ale też chęć podróżowania.

28 września uczniowie klasy VI  korzystając z pięknej pogody pierwszych jesiennych dni,  uczestniczyli  w ognisku klasowym. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek. Chłopcy i dziewczyny grali w piłkę, korzystali z placu zabaw. Spotkanie przy ognisku dostarczyło sporo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie.

26 września odbyła się próbna ewakuacja szkoły, która sprawdzała organizację oraz warunki ewakuacji i obejmowała praktyczne opuszczanie zagrożonego pożarem budynku. Głównym celem ćwiczenia było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia, sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu i umiejętności powiadamiania o niebezpieczeństwie służb ratunkowych, a także sprawdzenie przestrzegania zasad ewakuacji.

Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Wiesławą Dolańską i rodzicami byli na wycieczce edukacyjno - integracyjnej w Kluszkowcach. Najpierw przeszli Szlakiem Papieskim na górę Wdżar, gdzie podziwiali otaczającą panoramę gór budzącą się z mlecznej mgły. Następnie zeszli do Koliby, aby tam nasycić brzuszki grillowanymi kiełbaskami i nabrać sił do wspólnych zabaw integracyjnych. Wiele radości sprawiło uczestnikom wycieczki zjeżdżanie po torze saneczkowym, zwłaszcza, że niektórzy z nich po raz pierwszy korzystali z tej atrakcji.

Niewątpliwie był to miło spędzony dzień we wspólnym towarzystwie.   

W ramach akcji profilaktyczno - wychowawczej  "Zanim będzie za późno”, czternastego września, uczniowie klas I-VIII oraz dzieci uczęszczające do przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 2 mieli okazję wziąć udział w prelekcjach prowadzonych przez funkcjonariusza Policji z Nowego Targu.

15 września w Sromowcach Niżnych odbyły się indywidualne biegi przełajowe dzieci i młodzieży ośrodka sportowego „Pieniny” – wydarzenie pod patronatem Wójta Gminy Czorsztyn, Tadeusza Wacha.

Młodzież rywalizowała w 3 kategoriach wiekowych pokonując dystanse - 400, 600, 800 m.

Nasza repreztacja z klas II-VIII liczyła 26 osób. Największy sukces odniosła Martyna Kurnyta z klasy 5 zdobywając puchar za 3 miejsce. Tuż za podium uplasował się Karol Rajczak - 4 miejsce. Aleksandra Wójcik zajęła 5 miejsce, Sabina Mailk - 6 miejsce, Justyna Wojtarowicz - 7 miejsce, Amelia Koterba - 9 miejsce.

W zawodach wzięło udział ponad 250 uczniów - więc konkurencja była ogromna.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY wyników oraz udziału w zawodach.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

23 czerwca 2023 roku - Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

22 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste pożegnanie klas 8. 

15 czerwca uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielem informatyki przygotowali pokaz robotów i dronów dla dzieci z przedszkola oraz zerówki.
Dzieci mogły m.in sterować robotami, pokonać tor przeszkód, wystrzelić piłeczką do celu oraz wystartować i wylądować dronem. Cały sprzęt wykorzystany na warsztatach został otrzymany z programu rządowego "Laboratoria Przyszłości".

20 czerwca na szkolnym boisku odbył się Dzień Sportu dla całej szkoły. Uczniowie mogli m.in. postrzelać z łuku, zagrać w Badmintona, spróbować "spaceru farmera". Na zakończenie wszyscy dostali słodką nagrodę.  

14  czerwca 2023 roku odbył się egzamin na kartę  rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie kasy czwartej. Egzamin  składał się z dwóch części.
Pierwsza część - testowa sprawdzała znajomość znaków i przepisów drogowych, jak również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktażu udzielania pierwszej pomocy, zarówno pieszym, jak i rowerzystom udzieliła pani Stanisława Ciesielka – dyplomowana pielęgniarka w środowisku nauczania i wychowania.

7 czerwca reprezentacja uczniów z klas IV i V uczestniczyła w Turnieju piłkarskim o puchar Wójta gminy Krościenko n.D. Nasza drużyna dzielnie walczyła i ostatecznie zajęła 6 miejsce na 12 drużyn. Gratulujemy !!!⚽️🏆Skład drużyny: kapitan - Bartosz Szlachtowski, Łukasz Regiec, Paweł Gabryś, Jakub Kasprzak, Koterba Bartosz, Karol Musiał, Karol Rajczak

W dniu 6 czerwca w naszej szkole gościliśmy zespół „Zbrucz” z Tarnopola. Zespół zaprezentował znane ukraińskie pieśni ludowe oraz oczarował wspaniałym tańcem regionalnym.

W dniu 2 czerwca uczniowie naszej szkoły dzięki kolegom i koleżankom z klas 7 i 8 pod kierunkiem nauczycieli Anny Biel, Wiesławy Dolańskiej i Aleksandry Adamczyk, mogli stać się badaczami , którzy eksperymentując zdobywali przy tym wiedzę i doświadczenie. W tym dniu odbyły się „Eksperymenty przyrodnicze” pod hasłem „CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO”.
Malowanie twarzy, warkoczyki, wata cukrowa, lody...
To tylko część atrakcji jakie czekały na naszych uczniów😀
Już przy wejściu dzieci dostawały hawajskie wianki, sok w kubeczkach z palemką😉 a także kartę na ananasowe naklejki, które otrzymywali za wykonane zadania i wymieniali na nagrody.

29 maja klasy IV - VII wraz z wychowawcami odwiedziły Kraków. KosmoPark oraz Muzeum Archeologiczne wraz z warsztatami to główne atrakcje wycieczki. W programie mieliśmy także spacer po Rynku krakowskim oraz wizytę w restauracji Pizza Hut. Piękna pogoda oraz dobre nastroje towarzyszyły wszystkim cały czas.

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Terminy rekrutacji:

22.05.2023 r. - 02.06.2023 r. składanie wniosków

7.06.2023 r.- opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

7.06.2023 r.- 15.06.2023 r.- złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka

20.06.2023 r. - opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych

18 V 2023 r. czwartek - Święto Szkoły

 

Wszyscy uczniowie klas I-VIII ubierają się na galowo. Obecność wszystkich uczniów na akademii obowiązkowa! TO NIE JEST DZIEŃ WOLNY!

 • 9.00 - msza św. w kościele Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem
 • 10.30 – ok. 12.00 akademia, po akademii uczniowie idą do domów.

 

Szkoła zapewnia przywóz do kościoła i odwóz do szkoły:

Zatoka parkingowa przed szkołą:

8:25 – klasy I-III i klasa IV,

8:45 – klasy V - VIII,

 

Powrót: parking naprzeciw kościoła

I kurs: ok. 9.55: klasy V - VIII

II kurs: ok. 10.15: klasy I-III i klasa IV

 

18 V świetlica działa normalnie.

 

Jutro do szkoły wszyscy uczniowie (także kl. VI) przychodzą na godz. 8.00 bez książek.

 

Dyrektor

 

W maju klasa 5 wraz z wychowawcą wybrała się w ramach akcji "Dnia Ziemi" na sprzątanie Białego Potoka. Świetna pogoda i zapał do pracy zaoowocowały zebraniem ok 10 worków śmieci.

Zmiana terminu dyżuru nauczycieli z 17 maja na 22 maja 2023 r.
w godzinach 16:00-17:00.

Święto Konstytucji 3 maja w naszej szkole

04 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się finał XVI Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II.

Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z czterech szkół. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący życia i twórczości Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i logicznym myśleniem.

Od jutra tj. 29 marca 2023 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą wziąść udział w bezpłatnym turnieju online.

Turniej podzielony jest na kategorie wiekowe: I-III, IV-VI, VII-VIII

Wszyscy, którzy udokumentują swój udział (zrzut ekranu) otrzymają celującą cząstkową ocenę z informatyki, a uczniowie klas I-III słodką nagrodę niespodziankę:)

Podaję kod szkoły, który trzeba wpisać przy rozwiązywaniu testu: 263405 (RSPO)

Uczniowie, którzy wezmą udział zdobywają punkty dla szkoły, które zamieniane są na nagrody.

Poniżej link do turnieju:

https://sites.google.com/view/turniejefdu/be-net

W piątek 24 marca w naszej szkole obowiązywał DZIEŃ BEZ PLECAKA. 

Kreatywność uczniów przerosła jakiekolwiek oczekiwania. Gratulujemy i dziękujemy za udział w akcji.

W dniu 3 marca 2023 r. w Ośrodku ARENA NARCIARSKA JAWORKI – HOMOLE odbyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpiejskim - Slalom Gigant. Naszą szkołę reprezentowały:

 1. Alicja Szlachtowska - klasa II
 2. Oliwia Tkacz - klasa III
 3. Julia Ćwiertniewicz - klasa IV
 4. Anita Michalik - klasa IV

Alicja Szlachtowska zajęła II miejsce a do pierwszego miejsca zabrakło jej jedynie 0,39 setnych sekundy !!! GRATULUJEMY !!!

Blanka Głuc z klasy II wygrała szkolny konkurs na prezentację multimedialną
„OD KULTURY OSOBISTEJ DO POZYTYWNYCH RELACJI W SZKOLE”.

Serdecznie gratulujemy !!!

ZOBACZ PREZENTACJĘ

W dniu 21-22 lutego w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Powiatu Nowotarskiego w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięło udział około 100 narciarzy. Konkurencja była duża, gdyż w zawodach biorą udział głównie uczniowie z klubów sportowych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Julia Ćwiertniewicz (4 klasa) - 12 miejsce

Anita Michalik (4 klasa)- 18 miejsce

Filip Gabryś (8 klasa) - 13 miejsce

Gratulujemy udziału i uzyskania dobrych wyników !!!

Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru i lekcję życia.... ❤️
Za to, że są, że pocieszą, przytulą, uczniowie klas
I - III postanowili im podziękować pięknym przedstawieniem, jasełkami z tańcem i śpiewem....
Babcie i dziadkowie nie kryli łez wzruszenia, ale i dumy ze swoich wnuków....
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku. 😊
Wychowawcy klas I-III

SZKOLNY KONKURS

informatyczno – profilaktyczny

NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

 „OD KULTURY OSOBISTEJ DO POZYTYWNYCH RELACJI W SZKOLE”

DO 14 lutego !!! REGULAMIN

W dniu 10 stycznia w naszej szkole, odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.    
Wydarzenie to miało na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci i ich rodziców. W przeglądzie zaprezentowały się zespoły klasowe 1- 8 oraz wystąpiły chętne solistki: Oliwia Tkacz, Emilia Knutelska, Sabina Malik i Magdalena Kacwin- uczennice III klasy.
Cieszymy się, że społeczność naszej szkoły, ma w swoim gronie tak wspaniałe talenty.

5 stycznia klasa V wraz z wychowawcą wybrała na łyżwy do Krościenka w ramach zajęć wychowania fizycznego. Kilkugodzinna zabawa dała wiele wiele radości i frajdy uczestnikom. Uczniowie mieli okazję do nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. Dziękujemy pani Eli Opyd, która udzieliła wielu cennych wskazówek oraz dbała o nasze bezpieczeństwo.

Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok.

W czwartek 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Bożonarodzeniowy. Występujący uczniowie wprowadzili nas w nastrój świąteczny, co przejawiło się wspólnym śpiewaniem kolęd. Zebranym na uroczystości uczniom, życzenia świąteczne i noworoczne złożył Dyrektor szkoły – p. Krzysztof Koper. 

Zostały także rozdane nagrody za udział w konkursach i zawodach szkolnych.

Zwieńczeniem świątecznych uroczystości były Wigilie Klasowe.

6 grudnia Rodzice zaprosili do szkoły wyjątkowego gościa. Św. Mikołaj przyniósł wspaniały prezent - maszynę do robienia waty cukrowej! W tym dniu uczniowie tworzyli ozdoby świąteczne, zajadali popcorn oraz oczywiście kolorową watę cukrową. W tym szczególnym dniu odbyły się również rozgrywki sportowe - uczniowie kontra nauczyciele. Dziękujemy RODZICOM i Mikołajowi za niezapomniany dzień.Fotogaleria uczniów klas IV-VIII z Mikołajem

Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej chłopców... Dziś odbyły się eliminacje Ośrodka Pieniny!!!
Chłopcy z naszej szkoły zajęli I miejsce i wystąpią w finałach!!! 👍😀👏👏Zwyciężyli w meczach z SP Tylmanowa i SP Kluszkowce oraz w meczu finałowym po wspaniałym widowisku z bardzo mocnym zespołem SP 1 Szczawnica. Przegrali tylko z SP Frydman.
Wielkie gratulacje!!!!Akademia z okazji Święta Niepodległości - fotorelacja

Przed Świętem Narodowym, w środę 9 listopada, wszyscy poczuli radosnego ducha patriotyzmu i tego dnia przywdziali strój w barwach narodowych. Nasze szkolne korytarze zamieniły się w biało-czerwoną rzekę.

18 października uczniowie, nauczyciele oraz rodzicie uczestniczyli w VII edycji Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to, odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. W tym dniu 138 osób czytało na przerwie rozkoszując się nie tylko pięknem literatury, ale również pięknem złotej polskiej jesieni.

Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli podczas Małopolskiej Nocy Naukowców w pokazach, eksperymentach i doświadczeniach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Krakowskiej i Akademii Górniczo – Hutniczej.

Zobaczcie jak było!

AWANS SP 2 Krościenko do Powiatu w KOSZYKÓWCE 3x3 chłopców. Znakomicie zaprezentowali się chłopcy klasy 8 podczas Igrzysk Zawodów Szkolnych na etapie Gminny jak również zawodów wyższej rangi na szczeblu Ośrodka Pieniny. Wygraliśmy wszystkie mecze zajmując I miejsce uzyskując awans do zawodów Powiatowych. Przed nami kolejny tydzień przygotowań na lekcjach wychowania fizycznego i rywalizacja o medale w Skawie. Warto dodać że najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Głuc Uczeń naszej szkoły.

M.G.

 • 31 X 2022 r.
 • 2 V 2023 r. 
 • 4 V 2023 r.
 • 5 V 2023 r.
 • 23 V 2023 r. - Egzaminy klasy VIII
 • 24 V 2023 r. - Egzaminy klasy VIII
 • 25 V 2023 r. - Egzaminy klasy VIII
 • 9 VI 2023 r.

W w/w dni (poza egzaminami) szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze dla wszystkich zainteresowanych (zgłoszenia rodziców). W te dni działa także świetlica szkolna.

20 października klasa 5 z wychowawcą oraz Panią Eweliną Knieć wyruszyła w długą trasę na Lubań.  Piękna pogoda oraz widoki zrekompensowały trudy długiego marszu.

W ramach akcji profilaktycznej „Zanim będzie za późno...” 17 października naszą szkołę odwiedzili Policjanci.

13 października w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych połączona z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Krościenko - Pan Jan Dyda, Przewodnicząca Rady Szkoły – Pani Agnieszka Gabryś oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

6 października 2022 roku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę górską.
Wyruszyliśmy o godzinie 8.30.
Trasa momentami była trudna, jednak udało nam się bezpiecznie dojść do celu.
W trakcie przerw graliśmy w różne gry.
 1. czwartek 13 X 2022 r.
11.30 - ok. 12.15 (piąta lekcja) Akademia: ślubowanie uczniów kl.I i Święto (Dzień) Edukacji Narodowej,😀👍obowiązuje strój galowy.
Po akademii uczniowie idą do domów, świetlica działa normalnie do 16.00.
2. piątek 14 X 2022 r.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych, nie ma lekcji, ale szkoła zapewnia opiekę nad dziećmi od 7.45 do 12.30 (proszę podać informacje o dzieciach, które przyjdą w piątek wychowawcom klas).
świetlica 12.30-15.30
W w/w dni przedszkole działa normalnie...

W ramach akcji „Zanim będzie za późno..”, 7 października 2022r. , uczniowie mieli możliwość obejrzeć w szkole dwa spektakle przedstawione przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

22 września klasy V, VI, VII wraz z wychowawcami, pojechały na wycieczkę do Krakowa.

Muzeum Archeologiczne oraz Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach to główne punkty wycieczki.

20 września, naszą szkołę odwiedził Cyrk.

W dniu 19 września (poniedziałek) o godzinie 17:00 odbędzie się wywiadówka

9:30 czwartek - sala gimnastyczna
Obowiązuje strój galowy.
Po spotkaniu z Dyrektorem, uczniowie przejdą do klas.

Dzieci z Ukrainy uczące się w klasach I-VI:
bus: 9:10 rezmia; 9:15 rynek
bus od 2 IX; 7:35 remiza, 7:40 rynek,
busy powrotne podadzą wychowawcy

Kolorowanki dotyczące tematu krakowskich legend mogą też posłużyć jako pomoce dydaktyczne dla nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023 będzie trwać od 1 – 18 marca 2022 roku.

Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w woj. małopolskim!

Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.