Nasza szkoła rozpoczęła akcję profilaktyczną pod nazwą „Zanim będzie za późno..”.

Młodsi uczniowie klas I-III oraz grupa 5 i 6 latków oglądali przedstawienie pt. „Złośliwości jej królewskiej mości”.  Ukazujący konsekwencje braku kultury w zachowaniu człowieka. Spektakl podkreślał tak ważne kwestie jak altruizm, wrażliwość na krzywdę innych i umiejętność dzielenia się. Aktorzy przypomnieli również dzieciom podstawy zasad dobrego wychowania.

Uczniowie klas starszych mieli możliwość obejrzeć spektakl „Zaciśnięte pięści”.  Przedstawienie ukazało jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni rodzina. Pokazało jakie są skutki złych relacji z najbliższymi. Wskazało możliwości rozwiązywania problemów poprzez rozmowę, słuchanie, zrozumienie. Podkreśliło również ważną rolę pedagoga, wychowawców i nauczycieli w kształtowaniu właściwej postawy młodzieży.

Mamy nadzieję, że te lekcje z życia wzięte zmobilizują naszych uczniów do przemyśleń.

Pedagog szkolny: Magdalena Rozmus- Urbaniak