Przegląd kolęd i pastorałek

W dniu 10 stycznia w naszej szkole, odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Wydarzenie to miało na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci i ich rodziców. W przeglądzie zaprezentowały się zespoły klasowe 1- 8 oraz wystąpiły chętne solistki: Oliwia Tkacz, Emilia Knutelska, Sabina Malik i Magdalena Kacwin- uczennice III klasy.

Cieszymy się, że społeczność naszej szkoły, ma w swoim gronie tak wspaniałe talenty.

Swoją prawosławną kolędę zaprezentowali także uczniowie ukraińscy, z których część wystąpiła w narodowych strojach, tzw. koszulach wyszywankach.

Oprócz kolęd i pastorałek zgromadzeni na sali uczniowie i nauczyciele wysłuchali informacji na temat tradycji kolędowania w Polsce, którą przybliżył zebranym ks. Marek Lis.

Niezwykłego klimatu dodała uroczystości oprawa muzyczna wykonana przez Panią Jolantę Ciesielkę oraz dekoracja przygotowana przez Panią Iwonę Satałę.

Zwieńczeniem przeglądu było wręczenie wykonawcom nagród i dyplomów, o które postarała się Pani Wiesława Dolańska, zaś nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy.