DZIEŃ Z EKSPERYMENTEM

„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."

Immanuel Kant

29 maja  w naszej szkole odbył się „Dzień z eksperymentem”, czyli pokaz doświadczeń chemicznych. Uczniowie klas VII i VIII przy wsparciu nauczycieli Anny Biel i Wiesławy Dolańskiej, zaprezentowali  swoim młodszym kolegom i koleżankom  oraz przedszkolakom eksperymenty.  Kolory, eksplozje, dym i para wodna to coś, co na długo pozostanie w pamięci uczniów. Bezpośrednie uczestnictwo w zajęciach oraz samodzielne wykonywanie doświadczeń sprawiły, że spotkanie było dla uczestników atrakcyjne, rozwijało ciekawość, wyobraźnię oraz logiczne myślenie. Dowodem dużego zainteresowania pokazami i świetnie spędzonego czasu był ciągły uśmiech na twarzy prowadzących  i wszystkich widzów.