Eksperymenty przyrodnicze...

Eksperymenty przyrodnicze...🌞🤩👍😀
W dniu 2 czerwca uczniowie naszej szkoły dzięki kolegom i koleżankom z klas 7 i 8 pod kierunkiem nauczycieli Anny Biel, Wiesławy Dolańskiej i Aleksandry Adamczyk, mogli stać się badaczami , którzy eksperymentując zdobywali przy tym wiedzę i doświadczenie. W tym dniu odbyły się „Eksperymenty przyrodnicze” pod hasłem „CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO”.
Obserwacja zjawisk przyrody pozwala dostrzegać rządzące nią prawa, uczy szacunku do dla różnych form życia, rozwija umiejętność krytycznego myślenia, wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie. Inspiruje też do stawiania pytań i budzi czekowość, która nieraz towarzyszy nam przez całe życie.
Uczniowie z dużą ciekawością i zaangażowaniem brali udział w eksperymentach.
Życzymy wszystkim , by obserwacje, doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, w których braliście udział, prowadziły Was do nowych pytań, wymagających kolejnych badań.
Link do filmu: