RAJD NA LUBAŃ

W czwartek, 21 września 2023r., nasza szkoła wzięła udział w Rajdzie Szlakami Partyzantów.

Głównym celem wycieczki było uczczenie pamięci osób, które zginęły podczas „Krwawej Wigilii”. Dzięki temu przedsięwzięciu wśród młodzieży rozwija się patriotyzm, ale też chęć podróżowania.

Wyruszyliśmy o godzinie 7:30. Pierwszy postój zaliczyliśmy obok grzybka turystycznego. Uczniowie odpoczęli. Naszym przewodnikiem był Pan Marcin. Co jakiś czas opowiadał o okolicznej przyrodzie. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali jego słów. W połowie drogi spotkaliśmy młodzież z innych szkół, biorących udział w Rajdzie. Gdy dotarliśmy na Lubań, wszyscy niezwykle się cieszyli. Zanim weszliśmy na wieżę, wysłuchaliśmy opowieści przewodnika. Widok był naprawdę cudowny. Otaczały nas drzewa, góry oraz łąki. Następnie udaliśmy się do Ochotnicy Dolnej. Tam odbyło się złożenie wieńców pod pomnikiem. Przedstawiciele szkół odśpiewali pieśni patriotyczne. Zjedliśmy ciepły posiłek i autobusem wróciliśmy do Krościenka nad Dunajcem.

Wycieczka okazała się niezwykle udana. Pogoda dopisywała, świeciło słońce. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było wziąć udział w tegorocznym Rajdzie Szlakami Partyzantów.