PROFILAKTYCZNE LEKCJE Z POLICJANTEM

W ramach akcji profilaktyczno - wychowawczej  "Zanim będzie za późno”, czternastego września, uczniowie klas I-VIII oraz dzieci uczęszczające do przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 2 mieli okazję wziąć udział w prelekcjach prowadzonych przez funkcjonariusza Policji z Nowego Targu.

Podczas spotkania dla dzieci przedszkolnych oraz klas I-III zostały omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem jak zachowywać się na przejściach dla pieszych, czy podczas jazdy na hulajnodze i rowerze. Policjant zwracał uwagę na świadome i bezpieczne zachowania na drodze, zachęcając również do korzystania z elementów odblaskowych i kasków.

Przemoc, agresja, hejt, cyberprzemoc i różnice między tymi pojęciami, to motyw przewodni spotkania dla starszych uczniów naszej szkoły. Policjant poruszył wiele tematów dotyczących zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności uczniów. Szczególną uwagę poświęcił tematyce sposobów i metod przeciwdziałania przemocy i agresji wśród młodych ludzi. Serdecznie dziękujemy za cenne rady i ciekawe zajęcia.