„Małopolski program wspierania uczniów”

Celem udzielenia wsparcia stypendialnego jest:

1. Wzmocnienie potencjału uczniów zdolnych znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej w zakresie przedmiotów obowiązkowych, dla których została określona podstawa programowa kształcenia ogólnego.
  2. Niwelowanie powstałych w tym zakresie barier.
  3. Zachęcanie uczniów do podnoszenia wyników edukacyjnych.
  4. Mobilizowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy poprzez udział w konkursach i olimpiadach związanych z przedmiotami zawartymi w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Stypendium przyznawane jest na rok szkolny 2023/2024 (od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r.), a jego wysokość to:

• 4.200 zł brutto – dla uczniów klas 2-4 szkół podstawowych,
  • 6.600 zł brutto – dla uczniów klas 5-8 szkół podstawowych,
  • 7.200 zł brutto – dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów zdolnych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, z „Małopolskiego programu wspierania uczniów” współfinansowanego ze środków UE można składać od dnia 16 lutego do dnia 29 lutego 2024 r. w następujący sposób:

1)    Pocztą/kurierem na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem: Departament Edukacji – MPWU UE 2023/2024.

2)     Osobiście w:

• Krakowie, siedziba UMWM, przy ul. Racławicka 56 – Dziennik Podawczy, parter, budynek „B”,
  • Nowym Sączu, Agenda Zamiejscowa UMWM,  przy ul. Jagiellońskiej 52, piętro II, p. 206 – Dziennik Podawczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
  • Tarnowie, Agenda Zamiejscowa UMWM,  przy al. Solidarności 5-9 – Dziennik Podawczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, piętro I p. 123,

3)    a także we wszystkich innych lokalizacjach UMWM w Krakowie oraz Agendach Zamiejscowych w Miechowie, Nowym Targu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Zakopanem oraz Lokalnych Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Tarnowie.

Szczegółowe informacje, w tym niezbędne formularze oraz dane kontaktowe do ubiegania się o ww. stypendium, dostępne są na stronie internetowej: https://www.malopolska.pl/regionalny-program-stypendialny/malopolski-program-wspierania-uczniow/20232023