DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

Tego dnia wszyscy uczniowie i podopieczni przedszkola przyszli do szkoły ubrani na zielono. Świętowanie rozpoczęło się spotkaniem z przyrodnikami z Nadleśnictwa Krościenko.

Kolejnym punktem wspólnego spotkania był występ klasy IV oraz pokaz mody „Kapelusz z recyklingu”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy: „Przyjaciela przyrody”.  Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością a na szkolną wystawę trafiły wszystkie prace naszych uczniów oraz podopiecznych przedszkola.

To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

W. Dolańska

M. Rozmus- Urbaniak