Małopolska Noc Naukowców w Nowym Sączu

W dniu 29 września uczniowie klasy 7 naszej Szkoły wraz z uczniami klasy 8 Szkoły Podstawowej w Krośnicy pod opieką pań Anny Biel i Aleksandry Adamczyk wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Nowym Sączu.

Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Klasztorze Sióstr Klarysek oraz zwiedzaniem zabytkowego rynku w Starym Sączu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, gdzie odbywały się pokazy w ramach 17. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców.

Pokazy zostały zorganizowane przez:

• Wydział Nauk Społecznych i Sztuki, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z problematyką właściwości wody oraz jej znaczenia dla organizmów żywych, jak również przeprowadzić doświadczenia fizyczne i chemiczne związane z wodą,
  • Wydział Nauk o Zdrowiu, gdzie uczniowie brali udział w pokazie umiejętności ratowniczych w przypadku osoby nieprzytomnej (sztuczne oddychanie, zastosowanie defibrylatora AED), prezentacji wnętrza karetki pogotowia ratunkowego, jak również pokazach dotyczących analizy składu ciała,
  • Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach samoobrony.

Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i znajomości.