Szkoła Podstawowa nr 2

Wycieczki 2015/2016


WYCIECZKI 2015/2016

 

 

Pierwsza wycieczka odbyła się 09 kwietnia 2016 r.

 

w sobotę o godz. 7.30 wyruszyliśmy busem do Ochotnicy. Stamtąd zaczęliśmy naszą kolejną górską wyprawę - celem był Gorc. Po przejściu około połowy kilometra, ściągnęliśmy kurtki, bo rozgrzaliśmy się marszem. Podczas drogi rozmawialiśmy ze sobą i wywnioskowaliśmy, że nasz kolega Konrad jest "karpiem lądowym". Podróż była ogólnie męcząca z powodu błota przyczepiającego się do butów.

 

Na szczycie Gorca na wieży widokowej zrobiliśmy sobie półgodziną przerwę. Z powodu mgły nie za bardzo można było oglądać panoramy. Podczas odpoczynku Adam obliczył, że ślina spadająca z wieży ma prędkość sześciu metrów na sekundę. Gdy skończyła się przerwa, zaczęliśmy schodzić z góry. Podczas drogi pani przewodnik znalazła jeleni róg. Po jakimś czasie doszliśmy do schroniska - chaty gorczańskiej. Spotkaliśmy tam dwie bardzo dziwne panie z Krakowa. Mój kolega Kuba niedaleko znalazł sobie nowego kolegę - kota, miłośnika chleba, który jednocześnie pogardził znajdującą się w nim kiełbasą. Podczas dalszej drogi do busa, Kuba udawał jazdę na motorze crossowym, omal nie wpadając do potoku. Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana.

 

Alan Koper

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI