Szkoła Podstawowa nr 2

Wycieczki 2012/2013


AKTUALNOŚCI

Koło prowadzone jest przez Panią Elę Opyd - ratownika GOPR. Informacje dotyczące najbliższych wycieczek znajdują się poniżej. Na każdą wycieczkę obowiązuje zgoda podpisana przez rodzica /do pobrania z prawej strony/. www.przewodnikpieniny.plCzwarta wycieczka odbyła się 19 maja 2013 r.


19 maja 2013 roku uczestnicy koła turystycznego (7 osób) pod opieką pani Kingi Pawłowskiej i Pani Elżbiety Opyd wybrali się na Turbacz.


Około godziny 9:00 wyruszyliśmy z Nowego Targu - Kowańca. Pogoda sprzyjała nam od początku do końca naszej wędrówki. Już niedaleko, podczas pierwszego odpoczynku mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Po półtora godzinnym marszu przez ciąg widokowych polan,  dotarliśmy do kaplicy Matki Boskiej Królowej Gorców, gdzie o 11:00 uczestniczyliśmy we mszy świętej z bardzo interesującym kazaniem. W trakcie liturgii pewna Pani z chóru ujawniła swój talent wokalny. Po mszy doszliśmy do schroniska, gdzie odpoczywaliśmy i podziwialiśmy ponownie wspaniałe widoki.  Po  sesji zdjęciowej robionej przez Michała Wolskiego  ruszyliśmy na szczyt.


Następnie żwawym krokiem rozpoczęliśmy drogę powrotną. Oczywiście towarzystwa dotrzymywał nam nasz wierny przyjaciel Biszkopt, który w tak upalny dzień chłodził się w każdej napotkanej po drodze kałuży. Wracaliśmy m. in. przez Polanę Rusnacką, Bukowinkę, Dziubasówki. Po dotarciu do budynku stacji GOPR pojechaliśmy do rynku na lody u Żarneckiego. I tak powoli dobiegała końca nasza wyprawa na Turbacz. Około godziny 17:30 byliśmy w domu. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki, tym razem na Babią GóręUśmiech

Zobacz zdjęcia z wycieczki

Natalia Chrobak
Trzecia wycieczka odbyła się 16 marca 2013 r.


O godzinie 9.00 uczestnicy koła turystycznego w składzie: Michał Wolski, Jacek Ptak, Martyna Malik i Piotr Plewa pod opieką Pana Michała Gawła i Pani Elżbiety Opyd udali się na pieszą wycieczkę na Trzy Korony.


Na szczyt kierowaliśmy się szlakiem zaczynającym się przy ulicy Trzech Koron. Na początku pogoda nie dopisywała lecz po godzinie marszu zaczęło wychodzić słońce. Około godziny 11.30 znaleźliśmy się na szczycie Trzech Koron. Wiejący wiatr nie przeszkadzał nam w podziwianiu widoków Pienin w zimowej szacie. Pod szczytem zjedliśmy zapasy i udaliśmy się z powrotem w kierunku Krościenka. W drodze powrotnej trzymając się scenariusza Pana Michała Gawła robiliśmy wiele śmiesznych rzeczy, które Pan Gaweł uwieczniał za pomocą kamery.


Około godziny 13.20 mokrzy i zmęczeni lecz z uśmiechami na twarzy dotarliśmy pod ośrodek zdrowia w Krościenku skąd rozeszliśmy się do domów. Zobacz zdjęcia z wycieczki.

Jacek Ptak /klasa III D/
Druga wycieczka odbyła się 23 lutego 2013 r.


Tym razem wybraliśmy się na Dzwonkówkę.

Z przystanku przy ulicy Rynek o godzinie 9:00 wyruszyliśmy w stronę ulicy Juraszowej. Grupa była liczna, opiekę nad nami sprawowały dwie Panie: Elżbieta Opyd (goprowiec) i Kinga Pawłowska. Towarzyszył nam również Biszkopt- pies ratowniczy. Wszyscy zaprzyjaźniliśmy się z nim już dawno i bardzo go lubimyŚmiech


Samo wejście na Juraszową to była już niezła rozgrzewka. Najpierw grupę prowadziła Pani ratowniczka GOPR, a potem każdy mógł zmierzyć się z tą trudną funkcją przewodnika zespołu. Pani Ela robiła przerwy co kilkanaście minut, w czasie których opowiadała ciekawe historie i przekazywała ważne informacje (np. o najwyżej położonym budynku mieszkalnym na terenie Krościenka n. D, o „wilczych dołach”, itp.). Szliśmy przez Stus, Groń, Staszową i około godziny dwunastej dotarliśmy na Dzwonkówkę. Tam Pani zrobiła przerwę i zaczęła opowiadać ciekawą historię. Z Dzwonkówki schodziliśmy w dół w stronę Szczawnicy. Po drodze wstąpiliśmy do schroniska na Bereśniku. Tam wszyscy odpoczęliśmy i rozgrzaliśmy się (niektórzy przy czekoladzie na gorąco). Każdy coś zjadł i wypił. Dalej przez Bryjarkę zeszliśmy do Szczawnicy. Niektórzy z grupy urządzili zabawę w rzucanie śnieżkami. Najwięcej jednak dostało się mnie, Martynie i Karolinie.


Niestety wycieczka dobiegała końca. Potem już tylko czekaliśmy na autobus by z powrotem dostać się do Krościenka. Była to bardzo ciekawa i pełna wrażeń przygoda, którą będziemy milo wspominać.  Zobacz zdjęcia z wycieczki.

 
Katarzyna Koterba

.Pierwsza wycieczka odbyła się 22 stycznia 2013 r.


Spotkaliśmy się wraz z opiekunami p. K. Pawłowską oraz p. E. Opyd w rynku w Krościenku n.D, skąd udaliśmy się na górę Stajkowa. Grupa liczyła 8 osób, towarzyszył nam też Biszkopt (pies ratownik). Pani Ela przekazała nam wiele ciekawych informacji związanych z górami. Uczyliśmy się jak prawidłowo zachowywać się podczas górskich wycieczek (m.in. zagrożenia lawinowe). Przeprowadziliśmy ćwiczenia, jak będzie reagował pies lawinowy na osobę leżącą.


Spotkanie dostarczyło nam wiele niezapomnianych wrażeń, zdobywając wiedzę bawiliśmy się świetnie. Zobacz zdjęcia z wycieczki.