Szkoła Podstawowa nr 2

Wycieczki 2017/2018WYCIECZKI 2017/2018Pierwsza wycieczka odbyła się 7 stycznia 2017 r.


7 stycznia  2017 odbyła się pierwsza wycieczka koła turystycznego w Nowym Roku. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, temperatura  20 stopni poniżej zera, nie odstaszyła uczniów od uczestnictwa w wycieczce. Na miejsce zbiórki o godzinie 7.30 na rynku w Krościenku przybyła ponad połowa osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa w wyprawie.


Trasa wstępnie  zaplanowana  była na około 5, 6 godzin wędrówki. Planowaliśmy wyruszyć  w Beskid Sądecki a naszymi punktami docelowymi miały być: Dzwonkówka, Błyszcz oraz  Koziarz z wierzą widokową. Siarczysty mróz niestety pokrzyżował nam plany, opiekunowie zdecydowali o zmianie trasy. Wyruszyliśmy w Pieniny w kierunku Trzech Koron. Po ponad 3 godzinnej wędrówce lekko zmarznięci ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Krajobrazy podczas dzisiejszej wycieczki były wspaniałe  zapierające dech w piersiach. Reasumując wyprawę trzeba zaliczyć za udaną, a w pamięci po dzisiejszym dniu z pewnością zostaną nam wyjątkowe przepiękne zimowe widoki z Trzech Koron oraz siarczysty mróz.


Michał Gaweł


ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

Druga wycieczka odbyła się: 20 maja 2017r.


Po godzinie jazdy busem z Krościenka dotarliśmy do Kosarzysk. Podczas marszu dowiedzieliśmy się nieco o historii szlaków kurierskich, którymi w czasie drugiej wojny światowej piloci przedostawali się na Słowację aby później przez Węgry, Jugosławię i Morze Śródziemne dotrzeć do Francji.


Na szczęście pogoda dopisała, więc nie musieliśmy martwić się, że zmokniemy. Wyczerpującą wędrówkę wynagrodziła nam piękna panorama z Eliaszówki. Widoczność była znakomita. Po krótkim odpoczynku kontynuowaliśmy marsz do Obidzkiej Przełęczy Gromadzkiej (931 m.n.p.m.). Przeważnie szliśmy młodym lasem iglastym z licznymi urokliwymi polankami. Dla niektórych niespodzianką okazał się pełen błota szlak.


Wyprawa zakończyła się w Białej Wodzie. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się ruinom starej łemkowskiej wioski ulokowanej przy trasie naszej wędrówki. Po południu wróciliśmy do Krościenka.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI


Trzecia wycieczka odbyła się: 7 listopada 2017r.


O 07:30 wszyscy zebraliśmy się na rynku w Krościenku, po czym pojechaliśmy busem do Szczawnicy, skąd wyruszyliśmy niebieskim szlakiem na Przehybę. W dwie godziny znaleźliśmy się w schronisku na szczycie, gdzie mieliśmy przerwę. Po przerwie ruszyliśmy czerwonym szlakiem na Radziejową. Pomimo, że schodziliśmy bardzo stromą ścieżką to każdy dał radę. Zaoszczędziliśmy 1,5h idąc na skróty lasem, przy okazji dobrze się bawiąc. Pomimo, że przez mgłę nie mieliśmy najlepszych widoków, to sądzę,że wycieczka była udana.


Anna Plewa


ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI