Szkoła Podstawowa nr 2

DANE KONTAKTOWE

Telefon: 0-18 262-38-15   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Czytaj więcej

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Z Pienin po marzenia


Z pienin po marzeniaGmina Krościenko pozyskała 481 tysięcy złotych na dofinansowanie projektu pn. "Z Pienin po marzenia" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, promujący działania w wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji. Warto podkreślić, iż wniosek ten znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej spośród 280 złożonych wniosków.

Jak podkreślił wójt Stanisław Gawęda - pozyskane środki finansowe wraz ze środkami z budżetu gminy pozwolą zrealizować wiele marzeń uczniów Publicznego Gimnazjum w ich drodze edukacyjnej. Poznają wielu ciekawych ludzi, zwiedzą miasta i kraje Europy i nauczą się wielu praktycznych i przydatnych zajęć.

Projekt "Z Pienin po marzenia" zawiera organizację zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, m. innymi prowadzenie zajęć wyrównawczych i terapeutycznych, warsztatów przedmiotowych z edukacja europejska, naukę języka angielskiego metodą Callana, warsztatów informatycznych, przedsiębiorczości, zajęć z doradcą zawodowym, zajęć sportowych, i co bardzo ważne - zajęć artystycznych ginących zawodów: koronkarstwa, haftu, rzeźby i malowania na szkle. Do prowadzenia lekcji zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, programy multimedialne, podręczniki i zeszyty.

Zaplanowano trzynaście wyjazdów studyjnych, m. innymi do Krakowa gdzie odbędą się lekcje na UJ, w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodzie Botanicznym. W Niepołomicach uczniowie odbędą zajęcia w Obserwatorium, w Chorzowie w Planetarium, a w Wieliczce w Kopalni Soli. W ramach projektu odbędzie sześciodniowy obóz językowy w Londynie i trzydniowa wycieczka do Warszawy. Ważne, gimnazjaliści nie będą ponosić żadnych kosztów związanych z udziałem w zajęciach.

Stanisław Zachwieja - Gazeta Krakowska

http://www.zpieninpomarzenia.cba.pl/