Szkoła Podstawowa nr 2

Wizyta w Hospicjum


W dniu 20.12.2010 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D wraz z pedagogiem Kingą Pawłowską przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, z którym udali się do podopiecznych Hospicjum Św. Brata Alberta w Grywałdzie. W krótkiej akademii przypomnieliśmy tradycje i obyczaje związane z tymi pięknymi Świętami, śpiewaliśmy kolędy. W wykonaniu tych śpiewów pomogła nam niewątpliwie gra na akordeonie naszego kolegi Marka Stróżczyka.

Panie z Przytuliska otrzymały od nas stroik świąteczny oraz aniołki z masy solnej wykonywane na zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. Kingę Pawłowską. Po akademii w jadalni udaliśmy się z kolędowaniem do podopiecznych, leżących w swoich pokojach. W spotkaniu wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. Całość trwała około półtorej godziny. Do domów wracaliśmy pełni radości, satysfakcji i duchowego bogactwa.

Kinga Pawłowska