Szkoła Podstawowa nr 2

Wielkanoc w OREW-ie


17 marca 2008 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem pod kierownictwem pani pedagog Bożeny Chlebek i organizatorki - uczennicy naszego gimnazjum - Klaudii Cyrwus przedstawili w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym program, pt. "Tradycje wielkanocne". Wystąpili w nim Magdalena Nykaza, Elżbieta Jankowska, Maria Kowalczyk, Weronika Kwak, Ewa Gabryś oraz Sara Orska, Patrycja Pietrzak, Beata Jama, Gabriela Kowalczyk i Mateusz Lyska.

W OREW-ie zostaliśmy (jak zawsze) ciepło przywitani przez pracowników i ich podopiecznych. Po chwili sala, w której miało się odbyć przedstawienie zapełniła się dziećmi niecierpliwie czekającymi na początek. Aktorzy nie zawiedli mniejszych koleżanek i kolegów, a także ich opiekunów oraz organizatorów przedsięwzięcia i świetnie odegrali swoje role. W trakcie trwania przedstawienia niejednokrotnie wzbudzili uśmiech na twarzach oglądających, a ci docenili ich starania nagradzając je gromkimi brawami.

Po zakończeniu występu aktorzy oraz organizatorzy otrzymali słodycze, prócz tego na ręce naszej pani pedagog została złożona symboliczna kartka świąteczna z życzeniami oraz wielkie podziękowania za wspaniałe przedstawienie przybliżające obyczaje i wartości Świąt Wielkanocnych. Pracownicy i wychowankowie OREW-u, a także aktorzy nagrodzili organizatorów brawami za pamięć i rozwijanie współpracy pomiędzy tymże Ośrodkiem, a gimnazjum.

Następnie została zorganizowana jeszcze "krótka" chwila dla "paparazzich", którzy upamiętnili dobiegające już końca wydarzenie i osoby biorące w nim udział. Nim się obejrzeliśmy wybiła godzina powrotu do rzeczywistości szkolnej. W OREW-ie cały czas panowała ciepła i życzliwa atmosfera. Uczniowie gimnazjum szybko nawiązali kontakt z dziećmi, których to uśmiech był głównym celem naszej wyprawy. Wynagrodził nam także wszystkie trudności i poświęcenia. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się po raz kolejny zorganizować podobne przedsięwzięcie.