Szkoła Podstawowa nr 2

DANE KONTAKTOWE

Telefon: 0-18 262-38-15   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Czytaj więcej

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Tydzień przeciw agresji


Tydzień przeciw agresjiNIE ULEGAJ ŻADNEJ PRESJI – ŻYJ BEZ AGRESJI”

Już po raz kolejny w naszym Gimnazjum był realizowany projekt: „Tydzień przeciwko agresji i przemocy”. W czasie tego tygodnia, który stanowił punkt wyjścia do walki z agresją i przemocą, uczniowie uświadamiali sobie przyczyny i konsekwencje takich właśnie zachowań oraz poznawali konstruktywne sposoby radzenia sobie ze złością. W czasie lekcji języka polskiego w formie pisemnej redagowali list, przemówienie oraz wypracowanie na temat agresji. Na lekcjach wychowawczych projektowali działania mające na celu walkę z agresją i przemocą w szkole. Na spotkaniach z funkcjonariuszem Policji Komisariatu w Krościenku n. D, uczniowie zostali zapoznani z prawnymi konsekwencjami stosowania przemocy.      

W ramach akcji zostały ogłoszone dwa konkursy: na wiersz lub piosenkę profilaktyczną oraz na plakat pod hasłem: „Nie ulegaj żadnej presji – żyj bez agresji”. Pierwsze miejsce w konkursie wokalnym zajęły uczennice klasy IIIb: Katarzyna Wolska i Justyna Zachwieja, drugie miejsce komisja przyznała uczennicy klasy II a - Adriannie Smoleń, a trzecie uczniom z klasy IIa: Kamilowi Konopce, Patrycji Windak, Edycie Bobli i Kindze Jamie. W konkursie poetyckim pierwsze miejsce zajęły: Honorata Zając z klasy Ic oraz Marzena Kacwin z klasy Ia. Najlepszy plakat wykonała klasa IIIc i zdobyła pierwsze miejsce. Przez cały czas trwania akcji uczniowie byli informowani o potrzebie, a zarazem konieczności reagowania na otaczającą nas agresję.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego środa została ogłoszona „Dniem bez wulgaryzmów”, a poniedziałek „Dniem zielonym”. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono, manifestując w ten sposób, że nie zgadzają się na agresję i przemoc. Na zakończenie „Tygodnia przeciwko agresji i przemocy” Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Wiesławy Dolańskiej we współpracy z pedagogiem szkolnym mgr Bożeną Chlebek przygotowali przedstawienie pt.: „Dziwny jest ten świat”. W czasie apelu całej społeczności szkolnej zostały zaprezentowane autorskie wiersze oraz piosenki. Odbyła się również prezentacja multimedialna pt.: „Stop cyberprzemocy”, po której Komendant Komisariatu Policji w Krościenku n. D przedstawił konsekwencje prawne stosowania różnych form cyberprzemocy. Na zakończenie zwycięzcom konkursów wręczono dyplomy oraz drobne upominki. „
Tydzień przeciwko agresji i przemocy” skończył się, ale agresji i przemocy zawsze będziemy mówić zdecydowanie „NIE!”.

Pedagog szkolny
Bożena Chlebek