Szkoła Podstawowa nr 2

Warsztaty w Krakowie    14, 21 i 22 listopada 2011 r. grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Krościenku n. Dunajcem,
w ramach realizacji projektu unijnego ,,Uchronić od Zapomnienia”, wzięła udział w warsztatach filmowych w Krakowie.


     Uczestnicy projektu podczas trzykrotnego pobytu w Krakowie, od podstaw zapoznali się ze sztuką tworzenia filmu, techniką pracy z kamerą, późniejszą obróbką cyfrową i montażem nagranego materiału w profesjonalnym studiu ,,Akademii Multi Art". Uczniowie poznali teorię wiedzy o filmowaniu, uczestniczyli w wykładzie Błażeja Wolnego oraz indywidualnie ćwiczyli redagowanie krótkich scenariuszy. Po wybraniu najlepszego (autorstwa Emilii Nowaczyk), gimnazjaliści przeprowadzili casting, wybierając spośród siebie aktorów do zaplanowanej etiudy filmowej. Każdy z uczestników pełnił odpowiednio role: reżysera, operatora kamery oraz scenarzysty. Sceny do filmu kręcono m.in. w fabryce perfum, której pomieszczenia były dobrym tłem dla odgrywanych scen. Na koniec uczniowie, wykorzystując profesjonalny program iMovie, dokonali montażu materiału, czego efektem jest krótki film, który prezentujemy poniżej.


    Warsztaty były prowadzone w sposób ciekawy i przystępny, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i na pewno rozbudziły wśród młodzieży zainteresowanie techniką tworzenia filmu. Uważamy, że dzięki uczestnictwu w takich programach, które nasze gimnazjum ma w swojej ofercie praktycznie co roku, umożliwiamy uczniom nie tylko nabycie konkretnych i bardzo potrzebnych w dzisiejszym świecie umiejętności, ale i cenny kontakt z nowoczesnymi technologiami – mówi opiekun grupy Piotr Krążek.


                         Materiał prezentujący kulisy powstawania filmu:

{gallery}images/unijne/warsztaty w krakowie{/gallery}

Piotr Krążek