Szkoła Podstawowa nr 2

DANE KONTAKTOWE

Telefon: 0-18 262-38-15   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Czytaj więcej

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Fenix


 

Program Feniks


Nasze Gimnazjum będzie uczestniczyło w programie Feniks. Jest to program realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, adresowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Główne cele programu:


- rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania naukami ścisłymi
- uzupełnienie i ugruntowanie wiedzy z fizyki
- rozwinięcie zainteresowań poznawczo- naukowych
- wzmocnienie umiejętności matematycznych, technicznych i informatycznych

Program jest realizowany przez Uniwersytet Jagielloński(lider programu)oraz Uniwersytety w Kielcach i Rzeszowie. Do programu zgłosiło się około 200 szkół z naszego województwa, nasze gimnazjum jako jedno z 50 pomyślnie przeszło rekrutację. Zostało zakwalifikowanych 10 uczniów i taka grupa będzie już w tym semestrze realizowała zadania w czasie zajęć pozalekcyjnych w szkole (2godziny tygodniowo przez 12 tyg.). Z wizytą do naszej szkoły przyjadą pracownicy uczelni z pokazem popularyzującym fizykę. Nasi uczniowie wyjadą raz w semestrze z wizytą na uczelnię. 13 marca będziemy brali udział w zajęciach w Krakowie. Będą to zajęcia doświadczalne dla uczniów w pracowni (3 godz. lekcyjne) oraz ilustrowany pokazami wykład (2 godz. lekcyjne). Cykl zajęć w szkole i na uczelni zakończy konkurs wykonanych prac - projektów naukowych. Dla uczniów zostanie uruchomiona Internetowa Liga Fizyczna. Na pewno takie działania dydaktyczne dostarczą uczniom wiele radości z poznawania świata.

Grupa młodych naukowców w naszej szkole to: Katarzyna Wolska (Ib), Paulina Salamon (Ib), Andrzej Jankowski (Ib), Sabina Waksmundzka (Ic), Tomasz Krzepowski (Ic), Wojciech Królczyk (Ic), Jakub Chryc (IIA), Jakub Stanisz (IIa), Kinga Jurkowska (IIc), Barbara Krężel(IIc). Nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach Projektu Feniks : Ewa Mastalska.

05.06.2009 odbył się finał konkursu projektów naukowych który był podsumowaniem pracy uczniów w ramach długofalowego programu odbudowy, popularyzacji i wspomagania fizyki w szkołach " FENIKS" w II semestrze 2008/2009. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowały się dwa projekty : "Dzwonki Franklina" autorki KInga Jurkowska i Basia Krężel (IIc) oraz" Fontanna Herona" autor Maciek Burnus(IIc).

W czasie finału zobaczyliśmy pokazy 10 najlepszych eksperymentów oraz sesję plakatową pozostałych doświadczeń.Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki - pięknie wydany Atlas astronomiczny nieba oraz dyplomy.Mamy nadzieję, że w przyszłym semestrze może nasze projekty znajdą się w gronie laureatów... Projekt FENIKS będzie realizowany do maja 2012r.Wszystko przed uczniami naszego gimnazjum !

 

FenixFenixFenix

 

Opracowała: Ewa Mastalska