Szkoła Podstawowa nr 2

DANE KONTAKTOWE

Telefon: 0-18 262-38-15   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Czytaj więcej

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Angielski metodą Callana


W dniach od 14 -19 czerwca 2010 roku młodzież uczestnicząca w warsztatach z języka angielskiego metodą Callana finansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wzięła udział w obozie językowym w Londynie. W poniedziałek 14 czerwca o godzinie 6 rano wyruszyliśmy autokarem w długą podróż. Przejechaliśmy przez takie kraje jak Niemcy, Holandia, Belgia oraz Francja, skąd Eurotunelem pod kanałem La Manche dotarliśmy do Anglii.

We wtorek 15 czerwca po śniadaniu wyruszyliśmy na spacer po mieście. Najpierw Victoria Street, gdzie zobaczyliśmy katedrę Westminster, największą katolicką katedrę w Londynie. Następnie pomaszerowaliśmy pod Buckingham Palace, gdzie akurat odbywała się zmiana warty. Chwilę potem, drogą przez St. James Park, udaliśmy się pod Westminster Abbey, Parlament, Big Ben i dotarliśmy na słynną Downing Street, gdzie znajduje się mieszkanie premiera Wielkiej Brytanii. Z Downing Street przeszliśmy na Trafalgar Square. Pod koniec dnia czekał nas przejazd piętrowym autobusem. Trasa prowadziła przez Strand, Fleet Street koło Sądów Królewskich prosto pod Katedrę Św. Pawła. Ostatnim punktem dnia był spacer po Millenium Bridge oraz wizyta w Tate Modern Gallery .

Trzeciego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego w Kew, gdzie można zobaczyć tysiące gatunków roślin z całego świata. Po południu zwiedziliśmy Muzeum Nauki oraz Muzeum Historii Naturalnej z ponad 700 milionami eksponatów. Na koniec przespacerowaliśmy się słynną Oxford Street, jedną z najsłynniejszych ulic handlowych w Londynie.

Kolejny dzień przyniósł ze sobą nowe, niesamowite atrakcje. Zachwyciły nas eksponaty Muzeum Brytyjskiego, jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej. To tam mogliśmy podziwiać m.in. Kamień z Rosetty, czy egipskie mumie.

Wizyta w Galerii Figur Woskowych Madame Tussaud’s była wyborną zabawą i okazją do pozowania z popularnymi gwiazdami filmu, muzyki, sportu. Obejrzenie wspaniałej panoramy Londynu umożliwiła nam przejażdżka słynnym kołem London Eye skąd spacerem doszliśmy do Piccadilly Circus placu i skrzyżowania głównych ulic w samym sercu teatralnej i rozrywkowej dzielnicy West End.

Ostatni dzień pobytu połączony był z odwiedzinami w Greenwich, gdzie znajduje się dawne Królewskie Obserwatorium Astronomiczne, a na ścianach którego oznaczono przebieg południka zerowego, nazywanego także „południkiem Greenwich". Przechadzając się po Londynie nie mogliśmy ominąć zamku Tower nadzwyczajnej budowli obronnej i pałacowej monarchów Anglii oraz jego skarbca, w którym przechowywane są liczne klejnoty oraz kosztowności.

Wszystko co dobre szybko się kończy… Z mnóstwem nowych doświadczeń i doznań wyruszyliśmy w drogę powrotną. Mamy nadzieję, że te wspomnienia nie wyblakną i na długo pozostaną w naszej pamięci.

Barbara Haś i Jolanta Klimek (opiekunowie)

 

{gallery}unijne/londyn{/gallery}