Szkoła Podstawowa nr 2

DANE KONTAKTOWE

Telefon: 0-18 262-38-15   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Czytaj więcej

Sport w naszej szkole /akt./

Sport w naszej szkole /akt./

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowo-...

Czytaj więcej

Wymiana uczniówMeiningen 2019

Uczniowie z Niemiec w Polsce                  Wymiana Krościenko - Meiningen 2018    Wymiana 2017 - Meiningen - RELACJA         

Wymiana 2016 - Meningen - RELACJA                       

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 2016 CIĄG DALSZY…

WYMIANA 2015 - Meiningen - RELACJA
Uczniowie z Meiningen w Polsce                     
NASI UCZNIOWIE W MEININGEN - RELACJA  Uczniowie z partnerskiej szkoły w naszym Gimnazjum - kliknij obrazek aby zobaczyć relacjęZ radością informujemy, że w roku 2014 uczniowie naszej szkoły będą po raz pierwszy uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z gimnazjalistami z niemieckiego miasta Meiningen.


Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem wyjadą 20 maja do Meiningen w środkowych Niemczech. Z kolei 13 czerwca to nasza szkoła będzie gościć gimnazjalistów z Niemiec. Dziś uczniowie obu szkół pozostają w kontakcie mailowym.


Wymiana ta, stwarza nam możliwość zaznajomienia się z naszymi zwyczajami i tradycjami. Ponadto umożliwia uczniom naturalny sposób poznania języka, w autentycznych sytuacjach, aktywizuje do lepszego porozumienia międzynarodowego i rozwoju świadomości kulturowej.


Kilka wspólnie spędzonych dni, w gronie zagranicznych rówieśników, jest najlepszą okazją do przyjrzenia się ich stylowi życia. Może otworzyć nas na nowe doświadczenia i różnice kulturowe oraz umożliwia integrację językową, dzielenie się zainteresowaniami, jak również wspólne odkrywanie walorów miejsc, w których żyjemy.


Dzięki wymianie możemy zawierać międzynarodowe znajomości i przyjaźnie. Mocno wierzymy, że każdemu  uczestnikowi tego programu, obok niezapomnianych, bogatych przeżyć, pozostanie też doskonalsza  znajomość języka obcego oraz swobodniejsza umiejętność komunikacji.


W lipcu odwiedziłam i poznałam nauczycielkę języka angielskiego panią Anję Luge. Przyjęła mnie bardzo ciepło i serdecznie. Pokazała mi całą okolicę, m.in. zabrała na wycieczkę do Erfurt. Niezapomnianą podróż do tego miasta uwieczniłam za pomocą aparatu fotograficznego. Kiedy oglądam liczne zdjęcia, to przypominają się mi beztroskie chwile z pobytu w Niemczech.


Udział w wymianie to niewątpliwie wiele korzyści i nasze nowe, międzynarodowe okno na językowy świat. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wspólne spotkanie.


Anna Bieryt


{gallery}ogloszenia/meningen{/gallery}