Szkoła Podstawowa nr 2

Wymiana 2019Już pierwszego dnia rozpoczęliśmy pracę nad integracją zespołu. Pomogła nam w tym gra terenowa. Wspólnie z partnerami poznawaliśmy Krościenko. Wizyta na Zamku w Niedzicy i rejs Białą Dama to były kolejne punkty naszego programu.


W planie tegorocznej wymiany nie zabrakło również Krakowa. Naszą przygodę rozpoczęliśmy na Wawelu. Sukiennice i  Rynek  zachwyciły wszystkich. Po powrocie radosne miny naszych partnerów oznaczały udaną wycieczkę.


Trzeci dzień zapowiadał się również pozytywnie, tym razem pogoda nie przeszkodziła nam w spływie Dunajcem. W pełnym słońcu podziwialiśmy z łódek piękne krajobrazy Pienin.


W czwartym dniu pobytu naszych gości w Krościenku wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego. Wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew, potem  spacerowaliśmy  Doliną Białego i kolejką linową wyjechaliśmy na Gubałówkę.  Na Krupówkach, które przywitały nas deszczem zjedliśmy obiad i zakupiliśmy pamiątki.


W piątek wspólnie pracowaliśmy nad naszym projektem.  Ścianka wspinaczkowa, pierwszy mecz koszykówki, ognisko zorganizowane przez rodziców i dyskoteka to kolejne rozrywki podczas naszej wymiany.


Emocji dostarczały również wieczorne spotkania przy grillu i wyjście na Sokolicę, by podziwiać zachód słońca.  Wspólnie spędzony czas pozostanie już na zawsze w naszej pamięci.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom wymiany i ich rodzicom za życzliwe i ciepłe przyjęcie uczniów z Niemiec. Za okazaną pomoc dziękujemy również pizzerii „Zapiekana”, lodziarni „U Marysi”, firmie „Żegluga i Turystyka”, pani Marii Kozłowskiej oraz flisakom krościeńskim. Serdecznie dziękujemy Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie finansowe, bez którego realizacja tego projektu byłaby niemożliwa.


Organizatorzy i opiekunowie

Anna Bieryt, Wiesława Dolańska