Szkoła Podstawowa nr 2

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 2016Już kolejny rok młodzież naszej szkoły realizowała, dzięki wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, program wymiany uczniowskiej z zaprzyjaźnionym Gymnasium Meiningen.


W dniach 06-13.05.2016r. uczestnicy projektu doskonalili umiejętności językowe, nawiązywali znajomości, dokładali starań na rzecz poznania kultury, historii, systemu szkolnictwa oraz realiów życia codziennego niemieckich kolegów.


Grupa uczniów Publicznego Gimnazjum podczas tygodniowego pobytu w Niemczech zakwaterowana była u rodzin swoich partnerów z wymiany.  Zespołowo spędzany czas uatrakcyjniał program wizyty. W jego ramach realizowane były różnego rodzaju wycieczki, gry i zabawy integracyjne oraz wspólna praca nad projektami. Wszystko to tworzyło wspaniałą atmosferę do lepszego poznania się, nawiązania licznych przyjaźni i potwierdzenia swoich kompetencji językowych.


Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji z pobytu.
06.05.2016   PIĄTEK - dzień przyjazdu
07.05.2016   SOBOTA – poznajemy Meiningen*

Meiningen is a town in the southern part of the state of Thuringia, Germany. It has a population of around 21,000 and is the capital of the Schmalkalden-Meiningen district.

08.05.2016  NIEDZIELA – dzień z rodzinami

09.05.2016 PONIEDZIAŁEK – wycieczka do miasta Weimar*

Weimar  is a city in the federal state of Thuringia, Germany. It is located between Erfurt in the west and Jena in the east. The city was a central point of the German Enlightenment and home of the leading writers Johann Wolfgang von Goethe and Friedrich Schiller.


10.05.2016 WTOREK – spływ kajakowy*


The best fun ever!

UNFORGETTABLE!


11.05.2016 ŚRODA – wycieczka do Eisenach*

The Wartburg is a castle originally built in the Middle Ages. It is situated on a 410 meters. In 1999, UNESCO added Wartburg Castle to the World Heritage List. It was the home of St. Elisabeth of Hungary, the place where Martin Luther translated the New Testament of the Bible into German.

12.05.2016 CZWARTEK – praca nad projektami *

No school, No work, No problem…

SORRY … Not today…

13.05.2016 PIĄTEK –dzień wyjazdu*

It was an amazing week. 10 out of 10. It has been extremely challenging, eye-opening, entertaining and we will never regret anything we have done. We could not have been more fortunate. We can't wait to see each other again.
Uczestnicy wymiany:

Maria Salamon, Karolina Konopka, Justyna Biel, Wiktoria Regiec, Katarzyna Cepuch, Błażej Kołek, Aleksandra Skubisz, Justyna Gizicka, Dominika Królczyk, Kacper Kurnyta, Marta Kołodziej, Joanna Tkaczyk, Sebastian Kozłowski, Dominika Hudziak, Dagmara Jabłońska.


Opiekunowie: Anna Bieryt, Jolanta Klimek