Szkoła Podstawowa nr 2

Wolontariat: Klasa 6. w Przytulisku Świętego Brata Alberta w Grywałdzie


Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia klasa 6 wraz z rodzicami odwiedziła Przytulisko Świętego Brata Alberta w Grywałdzie. Niestety, z wiadomych względów, wejście do seniorów tam przebywających nie było możliwe, ale na ręce sióstr szóstoklasiści złożyli świąteczne bombki, a także coś dla zdrowia, czyli banany i pomarańcze. W działania uczniów zaangażowani byli również rodzice, więc wszystko odbywało się zgodnie z wszelkimi wytycznymi obowiązującymi w kraju.


Warto wspomnieć, że uczniowie klasy szóstej w ubiegłym roku kolędowali z seniorami z Przytuliska, niestety w tym roku nie było to możliwe, ale znaleźli inne rozwiązanie, by rozweselić twarze podopiecznych hospicjum.

 

Filip – uczeń klasy 6.