Szkoła Podstawowa nr 2

Mikołajkowe szaleństwo w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem


Z lampionami, przy blasku pochodni najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem rozpoczęli 5 grudnia Poszukiwania Mikołaja przygotowane przez Panią Joannę Pyrdoł i Panią Monikę Regiec.


Dzieci były zachwycone, nikogo nie odstraszył 6 stopniowy, wszystkim dopisywały wesołe nastroje i z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania przygotowane przez wolontariuszy.mNa wszystkich, którzy zdobyli tajne hasło, czekały bilety do krainy Świętego Mikołaja przygotowanej przez Radę Rodziców….


W piątek 6 grudnia uczniowie z biletem w ręku spieszyli do szkoły, gdzie witały ich elfy Świętego Mikołaja, każdy i mały, i duży, od przedszkolaka do ósmoklasisty, otrzymał czerwoną czapeczkę.


Już od pierwszej lekcji po szkole krążył Święty Mikołaj ze swoją wesołą ekipą, elfami, śnieżynkami, aniołami, a nawet diabełkiem… Mikołaj zapraszał grzeczne dzieci do swojej krainy, a że w naszej szkole są tylko grzeczne dzieci J, wszyscy włączyliśmy się do zimowych szaleństw na stoku tuż za szkołą.


Przy dźwiękach świątecznej muzyki, zapachu pieczonych na ognisku jabłek, wszyscy: uczniowie, nauczyciele, Mikołaj i nawet jego renifer J zjeżdżali na ślizgach po zaśnieżonym wcześniej stoku. Radości nie było końca, dzieci z ogromnym żalem opuszczały szkolny dziedziniec, ale niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy.


Mikołaj wróci już za rok, a my czekamy z niecierpliwością, bo z tak pomysłową i zaangażowaną Radą Rodziców jaka jest w naszej szkole, na pewno będzie niesamowita zabawa.

Dziękujemy.

Joanna Pyrdoł